انواع لامپ led

توضیحات متا با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد لامپ‌ال ای دی ، حتما یکی از انواع مختلف آن متناسب با نیازهای شما وجود دارد. در این مطلب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه‌ی انتخاب انواع لامپ led با توجه به نیاز شما ارائه خواهیم داد. با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد لامپ‌های led، حتما یکی از انواع مختلف آن متناسب با نیازهای شما وجود دارد. اگرچه این فناوری می‌تواند هزینه‌ی اولیه‌ی بالاتری نسبت به سایر لامپ‌ها داشته باشد، اما در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ی شما می‌شود. در این مطلب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه‌ی انتخاب انواع لامپ led با توجه به نیاز شما ارائه خواهیم داد.

نحوه‌ی انتخاب انواع لامپ led

اگر تا به حال لامپ‌های خود را با انواع لامپ led جایگزین نکرده‌اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است. دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد. برای شروع، این لامپ‌ها بسیار بیشتر از لامپ‌های رشته‌ای و سنتی دوام می‌آورند و همان مقدار نور را با مصرف انرژی کمتری ارائه می‌دهند که برای محیط زیست عالی است و می‌تواند در درازمدت در هزینه‌ی قبض برق شما را کاهش دهد. اگر از میان انواع لامپ led به دنبال مناسب‌ترین آن با توجه به نیاز خود هستید، نکات زیر را حتما در نظر بگیرید:

۱- یک لیست تهیه کنید : اکثر لامپ‌های ال ای دی علامتی دارند که نشان‌دهنده‌ی وات، ولتاژ و حتی پایه‌ی لامپ شماست. اگر شما نیز به دنبال تهیه انواع لامپ led هستید، فهرستی از شکل‌ها و اندازه‌های لامپ فعلی خود تهیه کنید تا به شما کمک کند هنگام خرید، معادل‌های مناسبی را پیدا کنید.
۲- برچسب روی لامپ را بخوانید : بیشتر اطلاعاتی که برای انتخاب لامپ ال‌ ای ‌دی مناسب نیاز دارید، روی بسته‌بندی آن وجود دارد، اما این مشخصات را در قسمت جلویی لامپ نمی‌توانید پیدا ‌کنید. به دنبال برچسب در پشت یا کنار بسته بندی لامپ باشید و به دو عبارت «روشنایی» و «ظاهر نوری» توجه کنید.

انتخاب انواع لامپ led و نوردهی

چه رنگ نوری می‌خواهید؟ انتخاب ظاهر نور مناسب برای فضای شما می‌تواند تفاوت را ایجاد کند. مقیاس کلوین برای توصیف ظاهر نور استفاده می‌شود. درجات پایین‌تر کلوین نشان دهنده‌ی نور گرمتر و زرد-سفید و درجات بالاتر نشان دهنده‌ی نور آبی-سفید هستند. سفید گرم (2700 کلوین) بیشتر به یک لامپ رشته‌ای سنتی نزدیک است و در اتاق خواب‌ها و اتاق‌های نشیمن مورد استفاده قرار می‌گیرد. نور سفید خنثی (3500 کلوین) تقریبا در هر فضا قابل استفاده است. فضاهای اداری اغلب از این دمای رنگ استفاده می‌کنند.
مقدار وات مورد خود را از لومن جدا کنید (روشنایی یا خروجی نور) : وات میزان انرژی مصرفی یک لامپ را نشان می‌دهد و در لامپ‌های رشته‌ای سنتی، وات بالاتر با لامپ روشن‌تر ارتباط دارد. با این حال، لامپ های فلورسنت فشرده (CFL) و LED جدید انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کنند. بنابراین، وات در انواع لامپ led دیگر نشانگر دقیق روشنایی لامپ نیست. در این لامپ‌ها باید به دنبال رتبه بندی لومن (lm) باشید که میزان نوری که یک لامپ را تعیین می‌کند یا روشنایی آن را توصیف می‌کند. این دقیق‌ترین راه برای تشخیص میزان روشنایی انواع لامپ led در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای است.

خرید لامپ ال ای دی

هزینه‌ی خود را در نظر بگیرید: ال‌ای‌دی‌ها یکی از گران‌ترین لامپ‌های امروزی در بازار هستند، اما پیشرفت‌های اخیر در فناوری LED هزینه را به‌طور چشمگیری کاهش داده است. لامپ‌های ال‌ای‌دی یک سرمایه‌گذاری هستند که با طول عمر طولانی‌شان به دلیل بهره‌وری بالای انرژی، در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کنند.
۶- طول عمر لامپ را در نظر بگیرید: برخلاف سایر لامپ‌ها، LED‌ها نمی‌سوزند، بلکه به مرور زمان کم نور می‌شوند. زمانی که نور خروجی به کمتر از 70 درصد روشنایی اولیه‌ی خود می‌رسد، LED‌ها به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند. لامپ‌های سنتی عمر بسیار کمتری نسبت به انواع لامپ led دارند. اگر لامپی دارید که تعویض آن دشوار است و در مکانی سخت نصب شده است، ممکن است بخواهید زودتر آن را با لامپ led جایگزین کنید تا سال‌ها نیازی به تعویض آن نداشته باشید.
وسایل محصور به لامپ‌های ویژه نیاز دارند
برخی از لامپ‌های ال‌ ای ‌دی می‌توانند چندین دهه دوام بیاورند، اما تنها در صورتی که گرمای تولید شده راهی برای دفع داشته باشد. در غیر این صورت، گرما به وسایل الکترونیکی داخل لامپ آسیب می‌رساند و زودتر از موعد از کار می افتد. اگر نیاز به خرید لامپ برای وسایل کاملا بسته دارید، بسته بندی را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که برای این نوع استفاده تایید شده است. این لامپ‌های ال ای دی ویژه دارای طراحی حرارتی کارآمدتری هستند و از قطعاتی ساخته می‌شوند که در برابر دمای بالاتر مقاومت می‌کنند.

منبع

integral-led.com