مشکل سوسو زدن ال ای دی

لامپ های ال ای دی بعد از مدتی استفاده دچار مشکل سوسو زدن ال ای دی می شوند. اگر این مشکل رفع نشود مدار شما دچار آسیب می شود. با توجه به قیمت لامپ ال ای دی نیاز است که این مشکل را برطرف کنیم. بسیاری از لامپ های ال ای دی بعد از مدتی استفاده دچار مشکل سوسو زدن ال ای دی می شوند. اگر این مشکل به موقع رفع نشود، ممکن است به مدار یا لامپ شما آسیب برساند. ما در ادامه قصد داریم تا مشکل سو سو زدن ال ای دی را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید مشکلات لامپ های ال ای دی را رفع کنید.

مشکل سوسو زدن ال ای دی

علت مشکل سوسو زدن ال ای دی

اکثر لامپ های ال ای دی با کیفیت این مشکل را ندارند ولی اگر لامپ بی کیفیت خریداری کنید حتما بعد از مدتی مشکل سوسو زدن ال ای دی را شاهد خواهید بود. اگر فرکانس سوسو زدن لامپ زیر 80 تا 100 هرتز باشد، می توان آن را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد. این می تواند یک مشکل جدی باشد زیرا سوسو زدن چراغ ها ممکن است باعث خستگی، سردرد، استفراغ شود. تحمل چنین نورهای چشمک زن برای چشمان ما دشوار است.

مشکل سو سو زدن ال ای دی و محکم نبودن اتصال سیم

یکی از دلایل مشکل سوسو زدن ال ای دی محکم نبودن اتصال سیم می باشد. اگر اتصال سیم بین لامپ و مدار شل باشد، ممکن است با چراغ های چشمک زن مواجه شوید. به این دلیل است که جریان به طور دوره ای به دلیل تداخل الکترومغناطیسی مسدود می شود. راه رفع آن این است که تمام نقاط اتصال مدار را بررسی کنید تا ببینید آیا در مدار سیم ها سالم هستند یا خیر.

خرید ال ای دی بی کیفیت

اگر شما لامپ ال ای دی بی کیفیت خریداری کنید به احتمال زیاد دچار مشکل سوسو زدن ال ای دی خواهید شد. به دلیل لحیم کاری ضعیف تراشه های ال ای دی نور با کیفیت از ال ای دی داده نمی شود. یکی از راه های موثر برای حل این مشکل خرید چراغ های ال ای دی با کیفیت از برندهای معتبرمی باشد.

شل شدن لامپ ها

اگر لامپ را در جا لامپی خود محکم نکنید با مشکل سوسو زدن ال ای دی مواجه خواهید شد. تماس ضعیف بین لامپ و پایه بر انتقال جریان تأثیر می گذارد. قبل از بررسی لامپ های ال ای دی، باید لامپ ها و همچنین منبع تغذیه را برای جلوگیری از برق گرفتگی خاموش کنیم

مشکل خرابی منبع تغذیه

اگر برای حیاط خلوت یا زمین ورزشی از لامپ های با قدرت بالا (بیش از 100 وات) استفاده می کنید. اگر منبع تغذیه شما نتواند برق مورد نیاز لامپ ال ای دی شما را تامین کند دچار مشکل سوسو زدن ال ای دی خواهید شد.

دستگاه برقی با وات بالا

برای کسانی که وسایل پرمصرف زیادی در خانه دارند مانند کولر، بخاری، جاروبرقی یا غیره، اگر ولتاژ زیادی را در همان مدار بکشید، ممکن است با مشکل سوسو زدن ال ای دی مواجه شوید. برای رفع این مشکل، می‌توانیم برخی از دستگاه‌ها را خاموش کنیم تا ببینیم آیا مشکل لامپ بهبود یافته است یا خیر. لامپ های ال ای دی در صورتی که برای مدت طولانی استفاده شده باشند نور اولیه خود را از دست می دهند. و دچار مشکل سوسو زدن ال ای دی می شوند.

حل مشکل سوسو زدن ال ای دی

 مشکل سوسو زدن ال ای دی و آلودگی نور آبی

اگرچه نور آبی می تواند زمان واکنش و خلق و خوی ما را بهبود بخشد اما در شب نور آبی می تواند تولید ملاتونین را در داخل بدن سرکوب کند و در نتیجه بر چرخه خواب و سلامت ما تأثیر بگذارد. نور آبی همچنین ممکن است برای قرار گرفتن در معرض طولانی مدت به شبکیه چشم آسیب برساند.چگونه می توان تابش نور چراغ های ال ای دی را کاهش داد؟
تابش نور به معنای نورهای کورکننده قوی است که از منبع نور بیرون می آیند. این نور ها می تواند دید ما را تار کند و کیفیت زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، خواندن کلمات روی مجله به دلیل انعکاس نور زیاد بسیار دشوار است. همچنین تابش نور لامپ باعث ایجاد لکه سفید روی صفحه تلویزیون می شود. کاهش روشنایی یکی از روش های معمولی برای رفع تابش خیره کننده است. برای روشنایی خانه، می‌توانیم با محاسبه تعداد لامپ ‌های ال‌ ای‌ دی و خاموش کردن لامپ های اضافه روشنایی خانه را تنظیم کنیم. امیدواریم مطالب بالا برای شما لذت بخش بوده و به شما در مشکل سوسو زدن ال ای دی کمک کند.

منبع

www.ledsmaster.com