استارتر چیست

در دنیای روشنایی و برق می توان لوازم و تجهیزات مختلفی را مشاهده کرد. در هر یک از این ابزار و وسایل می توان به خوبی تنوع بالایی را در دسترس داشت. استارتر را می توان به عنوان یکی از وسایل بسیار کاربردی در نظر گرفت. هنگام خرید لامپ بخار سدیم و سایر لامپ های گازی باید استارتر و بالاست هم تهیه کنید. حال اینکه استارتر چیست و چه کاربرد هایی دارد را باید در موارد مختلف مورد بررسی قرار داد. با استفاده از این وسایل می توان لامپ های مخصوصی را روشن نمود. این تجهیزات می توانند به خوبی در موارد متعدد مورد استفاده قرار گیرند. تنوع در این محصولات بسیار بالا بوده و می توان به راحتی از میان این تنوع انتخاب های بسیار خوبی را انجام داد. این که استارتر چیست و چه کاربرد هایی دارد را می توان در ادامه این مطالب مورد بررسی قرار داد.

استارتر چیست

کاربرد استارتر چیست ؟

قطعا برای همه افراد سوال پیش آمده است که استارتر چیست و چه کاربردی دارد. این وسیله می تواند در روشن شدن لامپ های مخصوصی مورد استفاده قرار گیرد. در بسیاری از لامپ های مهتابی و فلورسنت برای روشن شدن و و عملیات روشنایی به این تجهیزات نیازمند هستید. می توان به وسیله این محصولات به خوبی گاز درون لامپ را یونیزه کرد. در یک تعریف ساده تر برای استارتر چیست می توان بیان کرد که این وسیله یک کلید زمان دار است. این کلید به صورت مداوم باز و بسته می شود تا لامپ مد نظر روشن شود. تا زمانی که لامپ موجود روشن نشود این قطعه به کلید زنی خود ادامه می دهد. حال که با کار استارتر چیست آشنا شدید می توان تعاریف دیگری را نیز برای این قطعه بسیار کاربردی بیان کرد. انواع استارتر چیست و این که زمان تعویض استارتر چه زمانی می باشد، پاسخ گویی به این سوالات می تواند در کیفیت وسایل و بازدهی آن ها بسیار موثر باشد.

کار استارتر چیست ؟

یکی از سوالات بسیار رایج این است که نحوه کار استارتر چیست ؟ با دانستن این مطلب می توانید به راحتی بهترین انتخاب را داشته باشید. وقتی که برای اولین بار جریان به اتصال فلورسنت وارد می شود باعث گرم شدن آن می شود. در این محصول می توان دو الکترود را مشاهده کرد که در برای روشن کردن لامپ نیاز به گرما دارند. می توان این گرما را به وسیله عبور جریان الکتریکی فراهم کرد. در این فرآیند یکی از الکترود های موجود با افزایش دما به سمت دیگری خم می شود. با اتصال چند صدم ثانیه ای می توان می تواند جریان را به بقیه اتصالات موجود در لامپ انتقال دهد. جریان از طریق استارتر فلورسنت به بقیه اتصالات منتقل شده و مدار در حالت سری خود قرار می گیرد. جریانی که هم اکنون در لوله قرار دارد باعث گرم شدن رشته ها در انتهای لوله فلورسنت می شود.
با یک فرآیند خاص با نام ترمونیک، گاز درون لوله از الکترون های موجود پر می شوند. بعد از این که دو الکترود با یکدیگر اتصال پیدا کردند می توان شاهد یک اتصال کوتاه بود. با پایین آمدن دما در این قطعه تیغه های موجود از یکدیگر فاصله می گیرند. با فاصله گرفتن این دو تیغه یک مدار دیگر در لامپ ایجاد می شود. این مدار می توان ولتاژ بالایی را به لامپ موجود اعمال کند. ولتاژ ایجاد شده یک ضربه القایی را به وجود می آورد. به دلیل یونیزه بودن گاز داخل لامپ، با عبور ولتاژ مشخص می توان شاهد پخش نور از سمت گاز های موجود در لامپ بود. حال که با نحوه کار استارتر چیست آشنا شدید بهتر است با انواع استارتر چیست نیز آشنایی پیدا کنید. این که انواع استارتر چیست و چه مواردی را در انتخاب باید مورد توجه قرار داد بسیار مهم می باشد.

انواع استارتر

یکی از موضوعات بسیار مهم در هنگام انتخاب این محصولات تنوع موجود می باشد. این که انواع استارتر چیست را می توان به شکل های مختلف بررسی نمود. این محصولات را می توان با توجه به توان های موجود و درج شده بر روی آن ها انتخاب کرد. می توان استارتر های مختلف را در لامپ های مختلف مورد استفاده قرار داد. استارتر های FS2 به عنوان یکی از کاربردی ترین استارتر های موجود شناخته می شوند. این محصولات را می توان در پنل های سقفی بسیار زیادی مورد استفاده قرار داد. می توان از این محصول در لامپ های مهتابی با توان های مختلف استفاده کرد. این که استارتر چیست و چه کاربرد هایی را دارد می توان در موارد شرح داده شده خلاصه کرد.

منبع

home.howstuffworks.com