انواع پروژکتور

انواع پروژکتور نوعی منبع نور مصنوعی با پرتو گسترده است. نور انواع پروژکتور معمولاً  از طریق لامپ های ختلف نظیر لامپ ال ای دی  و … تامین می شود. مکانهایی یافت می شود که به مقدار زیادی نور مصنوعی نیاز باشد. برخی از این فضاها شامل یک پارکینگ بزرگ معمولا مکانهایی هستند که از قبیل کنسرت یا سالن های تئاتر و زمین های بازی در فضای باز میزبان رویدادهایی هستند. حتی ورزش های حرفه ای وجود دارد که قبل از برگزاری باید در استادیوم ها نورافکن نصب کنند.
از انواع پروژکتور فقط برای دید بهتر بازیکنان استفاده نمی شود، این منبع نور برای پخش تلویزیونی نیز مفید است. حتی اگر در بیشتر زمین های ورزشی انواع پروژکتور نصب شده باشد، بعضی از آنها از موارد موقت قابل حمل نیز استفاده می کنند.در حالی که استفاده صحیح از اصطلاح ” پروژکتور” فقط در شرایطی است که ما به پرتوهای بسیار قوی از نور اشاره می کنیم ، مردم امروزه نیز از این اصطلاح برای توصیف وسایل قدرتمند بیرونی که در حیاط خانه خود نصب می کنند استفاده می کنند.

انواع پروژکتور

بررسی انواع پروژکتور

به محض انتخاب نوع لامپ برای انواع پروژکتور خود، گزینه هایی که پیدا خواهید کرد بسیار زیاد خواهد بود و از این رو داشتن حداقل دانش درباره مشخصات و عملکرد هر نوع لامپ خوب است. در زیر انواع اصلی لامپ های مورد استفاده در انواع پروژکتور در فضای باز ذکر شده است

انواع پروژکتور فلورسنت :

مزایای اصلی انواع پروژکتور فلورسنت این است که آنها از نظر انرژی کم مصرف هستند و طول عمر آنها نسبتاً طولانی است. لامپهای فلورسنت بسیار گران هستند اما هنوز هم ارزان تر از لامپهای LED و HID هستند و این تقریباً مزیت اصلی است. معایب آن کاملاً قابل توجه است و اصلی ترین نکته منفی استفاده از CFL در نور انواع پروژکتور در این واقعیت است که لامپهای فلورسنت حاوی جیوه هستند که در صورت دفع و بازیافت صحیح می توانند به سلامتی و محیط زیست آسیب برساند. بعلاوه لامپهای فلورسنت دارای مدت زمان گرم شدن زیادی هستند و طول عمر آنها بسیار به استفاده و نگهداری آنها بستگی دارد. اگر مرتباً لامپ را خاموش و روشن کنید (که به عنوان مثال در انواع پروژکتور سنسور حرکت وجود دارد) ، طول عمر لامپ به طور چشمگیری کاهش می یابد.

بررسی انواع پروژکتور

انواع پروژکتورهای تخلیه با شدت بالا (HID)

مانند هر نوع لامپ، انواع پروژکتور HID مزایا و معایبی دارند. لامپ های HID می توانند برای مدت زمان طولانی دوام بیاورند (طول عمر آنها 3 برابر بیشتر از لامپ های هالوژن است) به علاوه در مقایسه مصرف انرژی کمتری دارند. در صورت انتخاب لامپ های HID ، یک اشکال قابل توجه است. بیشتر لامپهای HID اشعه ماورا بنفش را تولید می کنند و به همین دلیل فیلترهای مسدود کننده UV برای جلوگیری از تخریب ناشی از اشعه ماورا بنفش در تمام قطعات ثابت ضروری هستند.
همچنین قرار گرفتن در معرض لامپهای خراب یا HID با فیلترهای ناقص اشعه ماورا بنفش به دلیل وجود جیوه سمی که در این لامپ ها به کار رفته می تواند سلامتی را برای انسان و حیوانات ایجاد کند. انواع مختلف و ترکیبات شیمیایی در لامپ های HID استفاده می شود و از این رو انواع مختلفی از لامپ های HID وجود دارد که می توانید انتخاب کنید: لامپ های متال هالید (سرامیک MH) ؛ لامپ های بخار جیوه؛ لامپ های بخار سدیم؛ لامپ های قوس کوتاه زنون ؛

پروژکتورهای هالوژنی

با توجه به عملکرد با کیفیت بالا، لامپ های هالوژن به یکی از بهترین گزینه ها برای انواع پروژکتور است. لامپ های هالوژن بسیار روشن و مناسب برای هر هدف در فضای باز هستند. گاز هالوژن و رشته تنگستن درون لامپ توسط برق ایجاد می شود و یک پرتو ثابت، قوی و بسیار شدید از نور سفید ایجاد می کند. علاوه بر این ، شدت انواع پروژکتور هالوژن به طور قابل توجهی بیشتر از انواع دیگر لامپ ها با توان مشابه است. با این حال ، لامپ های هالوژن بسیار ناکارآمد هستند و طول عمر آنها کوتاه است و باعث می شود نوع دیگری از چراغ های سیل مانند انواع پروژکتور LED گزینه بهتری برای مناطقی باشد که نور برای ساعت های طولانی باید روشن شود.

انواع پروژکتور دیود ساطع کننده نور (LED)

اگر LED از جنبه هایی مانند بهره وری انرژی ، طول عمر ، خصوصیات و ویژگی های فیزیکی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد ، اتفاقاً LED بهترین گزینه برای انواع پروژکتور در فضای باز است. اول از همه ، LED ها تقریباً به همان میزان یا انرژی کمتری نسبت به لامپهای فلورسنت مصرف می کنند و در صورت استفاده و نگهداری مناسب ، می توانند بسیار طولانی دوام بیاورند (تا 50 ، 000 ساعت). این تأثیر بسیار مثبتی در قبض برق ماهیانه شما خواهد داشت. یک مزیت بزرگ دیگر این است که لامپ های LED زمان بسیار کمی را می گیرند تا به حداکثر روشنایی برسند. علاوه بر این ، در مقایسه با تمام گزینه های ذکر شده در بالا ، آنها بسیار دوستدار محیط زیست هستند و به محیط زیست و سلامتی شما آسیب جدی نمی رسانند. اگرچه به نظر می رسد ال ای دی بهترین گزینه در بین همه گزینه ها باشد ، اما باید توجه داشت که لامپ های LED نیز گرانترین لامپ ها هستند. با این حال ، اگر به بهترین نوع لامپ نیاز دارید و آماده سرمایه گذاری در انواع پروژکتور در فضای باز خود هستید ، مطمئناً لامپ های LED گزینه ای برای انتخاب هستند.
انواع پروژکتور راهی مناسب برای روشنایی مناطق وسیع مانند سالن های کنسرت ، پارکینگ های عظیم یا زمین های ورزشی است که به حیاط های مردم نیز راه پیدا کرده است.انواع پروژکتور راهی عالی برای بدست آوردن آن پرتوی گسترده از نور است که به شما کمک می کند محیط خانه خود را کنترل کنید

منبع

tachyonlight.com