بالاست چیست

بالاست چیست ؟ هنگامی که از بالاست های مناسب و یا ترانس القایی و استارتر استفاده شود، شما دارای روشنایی مقرون به صرفه ای می باشید که از نظر انرژی کارآمدتر بوده و کنترل پیشرفته ای بر روی میزان نور تولید شده در فضای مورد نظر به شما ارائه می دهد. هنگام خرید لامپ متال هالید و سایر لامپ های گازی باید بالاست مود نظر را هم تهیه کنید. بالاست چیست ؟ یک بالاست برای کنترل، تنظیم و در نهایت تثبیت خروجی نور لامپ با مکانیسم روشنایی در تعامل است. همه منابع نور فلورسنت و HID برای عملکرد مناسب نیاز به بالاست دارند.  دانستن اینکه بالاست چیست مهم می باشد اگر، شما ساختمان‌های خود را با نور فلورسنت،HID  یا چراغ‌های LED خطی plug-and-play تجهیز می‌کنید.

بالاست چیست

کاربرد بالاست چیست ؟

برای اینکه دقیق تر بدانید کاربرد بالاست چیست ابتدا باید ساختار آن را بشناسید. بالاست به عنوان یک محدود کننده جریان عمل می کند. این وسیله یک ولتاژ بالا و لحظه ای روی لامپ فلورسنت ایجاد می کند. اجزای تشکیل دهنده بالاست چیست؟ بالاست از پیچیده شدن یک سیم لعابی دور یک هسته آهنی از جنس فولاد سیلیکونی ساخته می شود. چنین سیم پیچی با هسته آهنی، هنگامی که به طور لحظه ای روشن، خاموش و روشن می شود، با القای خود ولتاژ بالایی ایجاد کرده که به الکترودها در هر دو انتهای لوله فلورسنت اضافه می شود.

کاربرد اصلی بالاست چیست ؟ بالاست به یک وسیله اضافی مهم در مدار منبع نور تخلیه گاز تبدیل شده است. از آنجا که اکثر لامپ های تخلیه گاز با استفاده از ویژگی های تخلیه قوس ساخته می شوند و دارای ویژگی های مقاومت منفی هستند که در آن ولتاژ با افزایش جریان کاهش می یابد، ایجاد یک نقطه عملیاتی پایدار غیرممکن است. برای تثبیت تخلیه و محدود کردن جریان کار لامپ، باید بالاست در مدار منبع نور تخلیه گاز نصب شود.

این عمل به طور متناوب انجام می شود. نقش بالاست چیست؟ هنگامی که استارت (پرش حباب) بسته است، رشته لوله لامپ گرما را از طریق حد فعلی بالاست هدایت می کند. تاثیر بالاست چیست؟ وقتی که استارت باز است، بالاست ولتاژ بالایی بر روی رشته در هر دو انتهای لوله لامپ ایجاد می کند. این رشته الکترون‌هایی را ساطع می‌کند تا به پودر فلورسنت دیواره لوله برخورد کند و استارتر چند بار روشن و خاموش می‌شود و در نتیجه لامپ روشن می‌شود. هنگامی که لامپ به طور معمول نور ساطع می کند، مقاومت داخلی کوچکتر می شود و استارت همیشه یک حالت مدار باز را حفظ می کند تا جریان به طور پایدار از طریق لامپ و بالاست کار کند.

کاربرد بالاست چیست ؟

عملکرد بالاست چیست ؟

بالاست چیست؟ همانطور که قلب جریان خون را در بدن شما تنظیم می کند، یک بالاست با مدیریت توزیع انرژی در سرتاسر دستگاه، روشن ماندن لامپ را تضمین می کند. قلب خون را از طریق شریان ها در بدن پخش می کند تا بدن را فعال و زنده نگه دارند. عملکرد بالاست چیست ؟ بالاست ها همین کار را برای فلورسنت و HID در ساختمان شما انجام می دهند، اما با انرژی. درست همانطور که یک قلب با شرایط خواب، ورزش، استرس یا آرامش سازگار می شود، یک بالاست الکترونیکی می تواند با شرایط تحمیل شده بر آن سازگار شود. مهم ترین ویژگی بالاست چیست؟ بالاست‌های مدرن ویژگی‌های بسیاری را در خود جای داده‌اند که منجر به صرفه‌جویی اقتصادی باورنکردنی همراه با مزایای زیست ‌محیطی و انطباق آسان‌تر با کدهای فزاینده سفت و سخت کاهش توان و الزامات بهره‌وری انرژی می‌شود.

انواع بالاست

افزایش هزینه‌های انرژی، فشار برای کارآمد کردن یک سیستم روشنایی تا حد ممکن را می‌افزایند. در برخی موارد، روشنایی LED گزینه خوبی است، اما سیستم های وابسته به بالاست هنوز راه حل مناسب تری می باشند. انواع بالاست چیست؟ در اینجا سه مورد از بالاست های کارآمد تعریف شده اند:

1. بالاست های کم نور : همراه با کنترل های مناسب، یک بالاست کم نور می تواند به شما این امکان را بدهد که به آرامی میزان نور را بر اساس شرایط تغییر دهید. 2. سیستم های چند بالاست چیست : بالاست‌ها می‌توانند دوتایی نیز کار کنند. با دو یا چند بالاست مجزا که با هم کار می‌کنند تا نور خروجی وسایل چند لامپ را تنظیم کنند. این راه حل یک گزینه مقرون به صرفه و مناسب برای نصب است، اگر می خواهید به سادگی 50 درصد لامپ ها را در یک دستگاه خاموش کنید.

3.ضریب بالاست پایین : ضریب پایین در بالاست چیست؟ اگر صرفاً به دنبال کاهش مصرف انرژی هستید و به کنترل روشنایی خاصی نیاز ندارید، یک محصول با فاکتور بالاست پایین می تواند راه حل مناسبی باشد. اینها گزینه های مقرون به صرفه ای هستند که وات ذکر شده در لامپ را حین روشن بودن 10 تا 15 درصد کاهش می دهند.

منبع

en.wikipedia.org