تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی

لامپ های فیلامنتی زیر دسته لامپ ال ای دی است. این لامپ ها مزایا و ویژگی های ال ای دی را به همراه زیبایی لامپ های رشته ای با هم به ارمغان آورده اند. در این مقاله قصد داریم تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی را با هم بررسی کنیم. یک لامپ فیلامنتی به منظور تقلید از لامپ رشته ای اصلی ادیسون – اولین نوع لامپ – با استفاده از فناوری LED طراحی شده است. بسیاری از چراغ های قدیمی یا عتیقه به سبک لامپ رشته ای هستند. یکی از موارد تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی سوسو نزدن این لامپ ها است. تابش متمایز آفتابی و گرم آنها، رشته های به هم پیچیده در شیشه، آنها می توانند به اشکال مختلف تولید شوند.
یکی از دلایل اصلی خرید لامپ های رشته ای بهره گیری از درجه حرارت گرم آنها است. گرم به معنای زرد / نارنجی است و احساس دنج تری دارد اما کمتر روشن است. سرد به معنی سفید یا نور روز است و می تواند روشن تر به نظر برسد

 

تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی

اصلی ترین تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی

لامپ های فیلامنتی فضای دنج و آرام را برای نورپردازی تزئینی در خانه کافه ها یا مکان های تفریحی ایجاد می کنند. موارد اصلی که باید هنگام انتخاب لامپ فیلامنتی در نظر داشته باشید عبارتند از: شکلی که می خواهید، این بیشتر از هر چیزی بر روی چگونگی قرار گرفتن یا اضافه شدن نور در دکوراسیون فعلی شما تأثیر می گذارد .دمای رنگ مورد نظر شما، معمولا لامپ های فیلامنتی رنگ گرم و کهربایی دارند. این رنگ نور تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی را به خوبی نشان ی دهد.

اصلی ترین تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی

تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی در نحوه تولید نور

در این لامپ ها یک سری ال ای دی های کوچک به یک نوار فلزی متصل شده اند. این همان چیزی است که “رشته” لامپ را تشکیل می دهد. ال ای دی های معمولی یک نور آبی ساطع می کنند، بنابراین در فیلامنتی ها شیشه های رشته با فسفر پوشانده شده است تا رنگ نور را به عنوان درخشش کهربایی متمایز که چراغ های ادیسون به آن معروف هستند، تبدیل کند.

برخی از لامپ های فیلامنتی دارای قابلیت تنظیم نور یا دیمرشوندگی هستند، بعضی از آنها این قابلیت را ندارند، بنابراین مشخصات را بررسی کنید. اگر از لامپ قابل تنظیم استفاده می کنید، مطمئن شوید که اتصالات دیمر به خوبی نصب شده باشد. اگر اینطور نباشد،لامپ به درستی کار نمی کند، ممکن است وزوز کند و شما عملکرد دیمرشوندگی را ندارید. در ادامه برای درک بهتر تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی لامپ فیلامنتی را تعریف می کنیم.

تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی در نحوه تولید نور

لامپ فیلامنتی

لامپ های فیلامنتی مانند ال ای دی های دیگر سوسو نمی زنند. علت سوسو زدن LED ها یک سوئیچ دیمر ناسازگار است که به راحتی می توانید سوئیچ دیمر خود را به یک سوئیچ مناسب برای چراغ های LED تعویض کنید
از آنجا که لامپ های فیلامنتی معمولاً به دلایل تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند ، غالباً کم نورتر از سایر لامپ ها طراحی می شوند. بنابراین اگر از یک لامپ فیلامنتی LED 60w استفاده می کنید، روشنایی آن کمتر از یک لامپ استاندارد 60w خواهد بود. برای درک واقعی روشنایی لامپ، باید به خروجی لومن توجه کنید. کم نورتر بودن یکی دیگر از تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی است.

تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی در نور

لامپ های فیلامنتی چه مدت طول عمر دارند

طول عمر لامپ های فیلامنتی بسیار زیاد است و معمولاً حدود 15000 ساعت است. این از لامپ به لامپ دیگر متفاوت است. عمر هر لامپ روی بسته بندی نوشته شده است. تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی در طول عمر به گونه است که ال ای دی های معمولی عمر بیشتری نسبت به فیلامنتی ها دارند.

قیمت های لامپ های فیلامنتی

این مسئله بستگی به این دارد که آن ها را برای چه کاری استفاده می کنید. آنها تنها نوعی از نور هستند که می توانند زیبایی بی نظیر لامپ ادیسونی را بدون آسیب رساندن به محیط زیست ارائه دهند. بنابراین اگر می دانید که می خواهید که یک نمونه براق و زیبای یکپارچه از لامپ رشته ای داشته باشید ، آنها کاملا بهترین گزینه موجود هستند. تفاوت لامپ فیلامنتی و ال ای دی از نظر قیمت به گونه ای است که فیلامنتی ها قیمت بیشتری نسبت به ال ای دی های معمولی دارند
به خاطر داشته باشید که لامپ های فیلامنتی روشن نیستند، بنابراین برای هر نوع روشنایی کار مناسب نیستند. آنها در سالن ها رستورانها ، بارها یا اتاقهای نشیمن که از نورپردازی دیگری نیز استفاده می کنید بسیار عالی عمل می کنند ، اما در مناطق خاصی از خانه یا محل کار خود به انواع دیگر لامپ ها نیاز خواهید داشت.

منبع

www.fluxsmartlighting.com