تفاوت لامپ led و smd

تفاوت لامپ led و smd در چیست ؟ اختراع لامپ ال ای دی به اوایل دهه 1960 برمی گردد. با این وجود ، برای دهه ها LED ها به دلیل هزینه ساخت، کاربردهای عملی زیادی نداشتند. امروزه LED ها در همه موارد از اسباب بازی ها گرفته تا اتومبیل های لوکس کاربرد مقرون به صرفه ای دارند. تفاوت لامپ led و smd به گونه ایست که LED SMD یک LED نصب شده بر روی سطح است که اندازه لامپ را کاهش می دهد و در عین حال رنگ های بیشتری را به یک واحد LED اضافه می کند. اما تفاوت لامپ led و smd در چیست ؟

تفاوت لامپ led و smd

تفاوت لامپ led و smd در چیست ؟

تفاوت لامپ led و smd در چیست ؟ LED های SMD روی سطح تابلوهای الکترونیکی سوار می شوند اما از نظر فیزیکی مانند سایر LED ها از روی تخته ها عبور نمی کنند. ویژگی مهم دیگر SMD کوچک سازی است. کاهش اندازه LED امکان قرار دادن 3 LED با رنگهای مختلف را در یک واحد فراهم می کند. سه رنگ – قرمز ، آبی و سبز را ایجاد می کنند. فاصله پیکسل ها بر وضوح و کیفیت تصویر یک صفحه نمایش LED مانند بیلبورد دیجیتال تأثیر می گذارد. استفاده از یک LED برای ایجاد سه رنگ منجر به بهبود کیفیت تصویر می شود. اما دیگر تفاوت لامپ led و smd در چیست ؟

تفاوت لامپ led و smd در چیست

LED های کلاسیک

تفاوت لامپ led و smd چیست ؟ اندازه LED های معمولی از SMD ها بزرگتر است. با این وجود LED های کلاسیک هنوز هم کاربردهای بسیاری برای روشنایی مقرون به صرفه دارند. این برنامه ها شامل محصولات روشنایی با انرژی خورشیدی است که در مناطق روستایی و کشورهای در حال توسعه با منبع تغذیه غیرقابل اعتماد استفاده می شود. LED های کلاسیک نیز جایگزین بهتری برای نور فشرده لامپهای کم مصرف هستند زیرا در مقایسه با لامپ های فلورسنت انرژی کمتری مصرف می کنند و طول عمر بیشتری دارند. تفاوت لامپ led و smd چیست ؟

عمده ترین تفاوت لامپ led و smd در چیست

مزایای LED SMD

اندازه کوچکتر از مزایای اصلی LED های SMD است. حتی اگر LED های معمولی از اکثر انواع دیگر چراغ ها کوچکتر باشند ، دستگاه های الکترونیکی جدید حتی به منابع نوری کمتری احتیاج دارند. درایوهای سخت، درایوهای فلش و سایر اجزای رایانه به استفاده کارآمد از فضا نیاز دارند.
در دستگاه هایی که فضا در آن بسیار مهم است، SMD ها می توانند منبع نور را بدون اشغال فضای قابل توجهی در داخل این دستگاه ها فراهم کنند. بنابراین نمایشگرهای فضای باز و داخلی از SMD ها بسیار سود می برند زیرا به ترتیب نور در گروه های فضای کم ، ایجاد رنگ های بیشتر و تصاویر با کیفیت بالا کمک می کنند. تفاوت لامپ led و smd در چیست ؟

عمر یک LED

تفاوت لامپ led و smd چیست ؟ طول عمر یک چراغ LED به طور عمده به کیفیت فرایند تولید نور بستگی دارد. LED SMD می تواند 100000 ساعت دوام داشته باشد. به عبارت دیگر، یک LED SMD می تواند بیش از 11 سال روشنایی مداوم فراهم کند. علاوه بر این ، چراغ های LED مانند لامپ های رشته ای نمی سوزند مگر اینکه آسیب جدی به سخت افزار وارد شود. روشنایی یک LED می تواند به تدریج کمرنگ شود. طول عمر به دما و تنظیمات برای روشنایی نور بستگی دارد.

چه تفاوتی بین LED های پاور و SMD (دستگاه نصب سطح) وجود دارد؟

لامپ های LED یا چراغ های روشنایی معمولاً شامل 3 یا 4 تراشه LED با قدرت بالا هستند که با هم ترکیب می شوند و یک پرتو نور متمرکز ایجاد می کنند، معمولاً با زاویه پرتو 25 یا 40 درجه لامپ های LED SMD از مجموعه ای از تراشه های LED بسیار کوچک تشکیل شده اند که معمولاً در هر لامپ حدود 20 عدد است. LED های SMD اغلب بسیار ارزان ترند
هر LED SMD کم مصرف مقدار کمی نور تولید می کند اما وقتی به هم اضافه شود، یک نور روشن ایجاد می کند. مشکل اصلی این نوع LED پرتو بسیار گسترده است که معمولاً 120 درجه است. LED های SMD در نصب نور پس زمینه بسیار موثر نیستند زیرا زاویه پرتو گسترده ، نور را بیش از حد نازک گسترش می دهد. مسلماً می توان از زاویه پرتوی وسیع تری در برخی از تاسیسات مانند سالن ها استفاده کرد.

منبع

heracolights.com