جایگزینی ال ای دی

در این مطلب می خواهیم در مورد جایگزینی ال ای دی و کاربردهای آن با شما سخن بگوییم تا قبل از خرید لامپ ال ای دی اطلاعات لازم را به دست آورید. کسانی که قصد جایگزینی ال ای دی یا افزایش نور و… را دارند، میتوانند با توجه به نکاتی که در این مطلب گفته می شود پیش بروند تا به نتیجه مطلوب برسند. امروزه با جایگزینی ال ای دی به جای لامپ های کهنه و قدیمی، افراد توانستند بسیاری از مشکلات نور و شدت و حتی زیبایی آنها را حل کنند. ال ای دی ها در نور مخفی ها، نمای آپارتمان ها، خانه ها، لوستر ها و غیره کاربردهای بسیاری دارند. اما چند مورد از کاربرد های جایگزینی ال ای دی را نام ببریم که عبارتند از: پخش نور متفاوت با جایگزینی LED. افزایش شدت نور با جایگزینی ال ای دی. تنظیم میزان روشنایی با جایگزینی ال ای دی . درجه حرارت رنگ نور با جایگزینی LED و غیره.

جایگزینی ال ای دی

پخش نور متفاوت با جایگزینی ال ای دی

ال ای دی ها با توجه به نحوه چیدمان آنها نور را به طور مستقیم ساطع می کنند. پس با توجه به این موضوع باید به زاویه و یا نوع پخش نوری که نیاز دارید توجه کنید. مثلاً یک چراغ مطالعه به زاویه نور به سمت پایین نیاز دارد، پس باید توجه شود که هنگام جایگزینی ال ای دی از نوع پخش نور چند جهته استفاده کرد تا زاویه پخش نور درست باشد. ال ای دی ها به طور کلی نور بسیار زیادی نسبت به سایر لامپ ها دارند. لامپ های ال ای دی در گذشت زمان هیچ گونه از شدت نور آنها کاسته نمیشود و لومن خود را برای طولانی مدت حفظ می کنند. پس شما می توانید مطمئن باشید که با جایگزین کردن ال ای دی همواره نور ثابتی خواهید داشت.

تنظیم میزان روشنایی با جایگزینی ال ای دی

هنگامی که می خواهید لامپ قدیمی خود را تعویض کنید و ال ای دی جایگزین آن کنید، حتماً تفاوت نور بسیار آنها را به عینه خواهید دید. همچنین می توانید لومن خروجی دو لامپ قبلی و جدید را با یکدیگر مقایسه کنید و بدانید میزان روشنایی که ال ای دی به شما می دهد چه اندازه تفاوت دارد. برای تنظیم کردن نور ال ای دی و متناسب کردن آن با محیط نسبت به نور قبلی باید به درجه حرارت رنگ آن توجه کنید. در لوله های فلورسنت معمولاً درجه حرارت رنگ آنها بر روی آن مهر می شود و شما میتوانید با توجه به آن، به راحتی مهتابی های خود را با ال ای دی جایگزین کنید. قطعاً تا به اینجای متن با کاربرد ها و مزایای بسیار جایگزینی ال ای دی آشنا شده اید. افرادی که قبل تر جایگزینی ال ای دی انجام داده اند، قطعاً تفاوت بسیار آن با لامپ های قبلی و روشنایی آن ها را به طور کامل درک کرده اند. اما شاید باورهای نادرستی در مورد جایگزینی ال ای دی داشته باشید که در این متن به دو مورد از آنها اشاره می کنیم.

تنظیم میزان روشنایی با جایگزینی ال ای دی

جایگزینی LED با دیمر ناسازگار

گاهی اوقات دیده می شود که برخی از سوئیچ دیمر ها با ال ای دی ها ناسازگار هستند. این سازگار نبودن گاهی اوقات خود را به صورت پرپر زدن لامپ یا وز وز کردن آن نشان می دهد. برای جلوگیری از این امر باید از یک کلید دیمر سازگار با ال ای دی استفاده کنید تا مشکل آن به طور کامل حل شود. در بحث نور دقیق، میزان CRI نیز اهمیت بسیاری پیدا می کند. به عنوان مثال؛ سی آر آی مورد نیاز جواهر فروشی ها یا موزه ها و غیره بسیار زیاد می باشد. شما نیز برای حل این مشکل می توانید از یک ال ای دی با سی آر آی متوسط یا بیشتر، متناسب با محیط استفاده کنید. امید است این متن به افراد در جایگزینی ال ای دی که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است، کمک کند تا بهتر بتوانند نور و روشنایی را در محیط های خود افزایش دهند و از آن لذت ببرند.

منبع

www.dfliq.net