لامپ uv برای ناخن

لامپ‌های UV اغلب در مانیکور، به ویژه ژل مانیکور استفاده می‌شوند. لامپ ماورا بنفش اگرچه گاهی اوقات به جای آن از لامپ‌های led استفاده می‌شود. با این حال، همه‌ی آن‌ها اشعه‌ی ماوراء بنفش به ویژه اشعه‌های UVA منتشر می‌کنند که با آسیب پوست، پیری زودرس پوست و سرطان پوست مرتبط است. برای بسیاری، ژل لاک با درخشندگی بالا و نتایج طولانی‌تر مقاومت ناپذیر است. اما بحث در مورد اینکه آیا خطر واقعی لامپ‌های UV وجود دارد یا خیر، سال‌ها مورد بحث بوده است. در این مطلب در رابطه با لامپ uv برای ناخن اطلاعات بیشتری ارائه خواهیم داد.

بررسی استفاده از لامپ uv برای ناخن

در سال‌های اخیر، متخصصان در مورد خطر ابتلا به سرطان پوست و استفاده از لامپ uv برای ناخن اطلاعاتی ارائه داده‌اند. یک محقق و همکارانش یک نظرسنجی آنلاین ناشناس از 424 نفر انجام دادند. آن‌ها دریافتند که تنها 9٪ معتقد بودند که یک لامپ LED خطر سرطان دارد، در حالی که 72٪ عقیده داشتند که احتمال خطر سرطان با لامپ UV وجود دارد. آن‌ها همچنین تحقیقات قبلی را مرور کرده و می‌گویند خطر قرار گرفتن در معرض این لامپ ناچیز است. آن‌ها همچنین سایر یافته‌های تحقیقاتی را برجسته می‌کنند که نشان می‌دهد خطر لامپ‌های UV ممکن است بیشتر باشد. در نتیجه کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که قبل از انجام مانیکور ناخن‌هایتان از یک ضد آفتاب با SPF بالا یا از دستکش‌های بدون انگشت استفاده کنید. در ادامه چگونگی استفاده از لامپ uv برای ناخن را بررسی می کنیم.

بررسی استفاده از لامپ uv برای ناخن

چگونگی استفاده از لامپ uv برای ناخن

استفاده از لامپ uv برای ناخن و ژل مانیکور بسیار رایج است. مانیکورهای معمولی می‌توانند به طور طبیعی در هوا خشک شوند، اما فرآیند خشک کردن اغلب در زیر لامپ‌های UV تسریع می‌شود. از طرف دیگر، مانیکور ژل به نور UV نیاز دارد تا لاک ناخن را سفت کند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض هر منبع اشعه‌ی ماوراء بنفش می‌تواند به سلول‌های پوست ما آسیب برساند و خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد، چه در نتیجه زمان زیاد و چه در نتیجه‌ی افزایش سطح uv در حالی که ما شواهد خوبی از میزان خطر ناشی از نور خورشید و منابعی مانند سولاریوم داریم، هنوز تحقیقات قوی در مورد دستگاه‌های مورد استفاده در سالن‌های ناخن نداریم.

به طور کلی، این دستگاه‌ها سطوح پایینی از اشعه‌ی ماوراء بنفش ساطع می‌کنند و افراد برای دوره‌های بسیار کوتاهی در معرض قرار می‌گیرند. با این حال، آسیب اشعه‌ی ماوراء بنفش به مرور زمان افزایش می‌یابد، بنابراین محافظت از دستان در رابطه با استفاده از لامپ uv برای ناخن توصیه می‌شود. در حال حاضر بسیاری از سالن‌ها دستکش‌های بدون انگشت را به مشتریان خود ارائه می‌کنند که راه خوبی برای کاهش خطر قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی ماوراء بنفش است. بیشترین خطر ابتلا به سرطان پوست ناشی از اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید است، بنابراین بهترین راه برای کاهش خطر این است که از پنج نوع محافظت در برابر آفتاب (لباس، کرم ضد آفتاب، کلاه، سایه و عینک آفتابی) هر زمان که در معرض اشعه‌ی ماوراء بنفش قرار می‌گیرید، لازم است.

چگونگی استفاده از لامپ uv برای ناخن

در رابطه با استفاده از لامپ uv در مانیکور بیشتر بدانید

هیچ مقرراتی در مورد استفاده از لامپ uv برای ناخن وجود ندارد. لامپ‌های مختلف با فرمول‌های پولیش متفاوت کار می‌کنند که اساسا به این معنی است که بین مدل لامپ متفاوت است و هر سالن ممکن است دستورالعمل‌های خاص خود را داشته باشد. هیچ قانون مشخصی در مورد میزان نوردهی هر لامپ وجود ندارد. لامپ‌های UV نیاز به تغییر دارند، زیرا ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد، بنابراین سطوح نوردهی مجدد ممکن است متفاوت باشد. همچنین هیچ قانون سخت و سریعی در مورد مدت زمان قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی ماوراء بنفش وجود ندارد، بنابراین این مسئله می‌تواند برای افراد نوسان داشته باشد. همچنین با در دسترس بودن اخیر کیت‌های مانیکور ژل DIY در خانه که با لامپ‌های خاص خود عرضه می‌شوند، خطر کمتری وجود دارد.
با این همه عدم قطعیت، هیچ راهی برای مصرف کننده وجود ندارد که بداند آیا استفاده از لامپ uv برای ناخن مضر است یا خیر. به ویژه آن که عموم مردم در مورد بهترین روش محافظت از خود هنگام انجام مانیکور سردرگم هستند و اطلاعات نادرستی دارند. بنابراین به خاطر داشته باشید که قبل از مانیکور و قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی ماوراء بنفش، کمی کرم ضد آفتاب بزنید و با به حداقل رساندن آسیب احتمالی پوست، از خود محافظت کنید.

منبع

australiascience.tv