لامپ uv دستگاه تست اسکناس

یکی از پرکاربردترین ویژگی‌های امنیتی در سطح جهانی، جوهرهای فسفر فلورسنت UV یا الیاف تعبیه ‌شده است که در زیر نور فرابنفش و زیر نور لامپ ماوراء بنفش می‌درخشند. این جوهرها هنگام مشاهده در نوری معمولی پنهان می‌مانند. این روش محافظت از ارز به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا در مقایسه با سایر ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌تر، ارزان‌تر و آسان‌تر است. در این مطلب، اطلاعات بیشتری در رابطه با لامپ uv دستگاه تست اسکناس ارائه خواهیم کرد.

لامپ uv دستگاه تست اسکناس

بررسی لامپ uv دستگاه تست اسکناس

تحولات سریع فناوری در قرن گذشته، ویژگی‌های امنیتی را در تلاش برای آسان‌تر کردن شناسایی اسکناس تقلبی و در عین حال سخت‌تر کردن تولید برای جعل‌کنندگان آن، به وجود آورده است. یکی از روش‌های مبارزه با اسکناس‌های تقلبی، استفاده از مواد فلورسنت UV در خود اسکناس‌های کاغذی است. آشکارسازهای ارز تقلبی UV و استفاده از لامپ uv دستگاه تست اسکناس برای تشخیص جوهرهای خاص در آن‌ها کار را برای این افراد آسان کرده است.

بررسی لامپ uv دستگاه تست اسکناس

هر اسکناس مدرن حاوی جوهر فرابنفش (UV) با فسفرهای فلورسنت است که در نور روز قابل مشاهده نیستند، اما در زیر نور UV با طول موج 365 نانومتر به وضوح می‌توان آن‌ها را دید. استفاده از لامپ uv دستگاه تست اسکناس آشکارسازهای UV به شما این امکان را می‌دهد که یک اسکناس را زیر لامپی که نور UV را در طول موج صحیح ساطع می‌کند قرار دهید و به صورت بصری اصل بودن آن را تایید کنید. آشکارسازهای سطح بالاتر به طور خودکار ویژگی های UV اسکناس‌های مدرن را با استفاده از حسگرهای پیشرفته‌ی UV و فوتونیک شناسایی می‌کنند.

بانک‌های مرکزی از جوهر فرومغناطیسی – که در رنگ‌های زیادی وجود دارند – برای چاپ اسکناس‌هایی با الگوهای مغناطیسی پیچیده که با چشم غیرمسلح به نظر نمی‌رسند، استفاده می‌کنند. بانک‌های مرکزی نیز در اندازه‌ها و مکان‌های خاص، نخ‌های فلزی را در اسکناس‌های خود به کار می‌برند. آشکارسازهای مغناطیسی دستی می‌توانند به شما کمک کنند تا اسکناس‌هایی را که حاوی جوهر یا نخ مغناطیسی نیستند تشخیص دهید. آشکارسازهای سطح بالاتر به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که الگوهای رشته و جوهر خاصی را با استفاده از سنسورهای مغناطیسی متعدد شناسایی کنند.

مزایای استفاده از آشکارسازهای مغناطیسی

هدف از گنجاندن ویژگی‌های امنیتی اشعه‌ی ماوراء بنفش در اسکناس‌ها این است که کسانی که ارز دریافت می‌کنند – سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، کسب‌وکارها و سایرین – امکان تشخیص اسکناس‌های جعلی از واقعی را داشته باشند. برای انجام این کار به یک دستگاه تشخیص تقلبی UV شامل لامپ uv دستگاه تست اسکناس نیاز است. دستگاه‌های تشخیص اشعه‌ی ماوراء بنفش در طیف گسترده‌ای از اشکال و اندازه‌ها وجود دارند که با آشکارسازهای کوچک، دستی و مستقل که دارای منبع نور UV هستند امکانات گسترده‌ای را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کنند. این دستگاه‌ها بسیار مقرون به صرفه هستند و برای بانک‌ها، شرکت‌های بزرگ و حتی مشاغل کوچک کاربردهای بسیار دارند. با گسترش این فناوری، امروزه اکثر دستگاه‌های مدرن شمارش قبوض مجهز به قابلیت تشخیص تقلب در اشعه‌ی ماوراء بنفش هستند.

استفاده از ردیاب ارز تقلبی اشعه‌ی ماوراء بنفش مزایای زیادی به همراه دارد. این دستگاه‌ها جزو کم هزینه‌ترین راه حل‌های امنیتی برای کمک به مبارزه با اسکناس‌های تقلبی هستند. علاوه بر این، استفاده از این دستگاه‌ها آسان است: از آنجایی که برای انسان قابل خواندن هستند، کارمندان فقط باید یک اسکناس را زیر لامپ uv دستگاه تست اسکناس قرار دهند و ویژگی امنیتی درخشان را شناسایی کنند تا تایید کنند که این اسکناس تقلبی یا اصل است. در نتیجه با هزینه‌ی کم و آموزش آسان استفاده از این دستگاه‌ها، تشخیص پول تقلبی UV یک رویکرد عملی برای اکثر مشاغل، به ویژه مشاغل کوچک است که نمی‌توانند اقدامات امنیتی گسترده‌ای را انجام دهند، اما بیشتر در معرض جعل و کلاهبرداری هستند. از طریق این اقدام امنیتی ساده، می‌توانید خطر کلاهبرداری را تا حد زیادی کاهش دهید و از درآمد خود محافظت کنید.

توانایی ادغام جوهر UV در مواد فیزیکی به عنوان یک ویژگی امنیتی به دلیل سهولت اجرا به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته است. به طوری که از جوهر UV علاوه بر ارز کاغذی، برای ایمن سازی پاسپورت، کارت‌های اعتباری و شناسه‌های UV مسافران نیز استفاده می‌شود.

منبع

www.moneypoint.ie