مزایا و معایب لامپ مادون قرمز

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست؟ گرمای مادون قرمز (IR) شبیه سازی گرمای آفتاب است که اشعه مضر یو وی را همراه ندارد. گرمای  لامپ مادون قرمز امواج نور (اشعه IR) را به بدن شما منتقل می کند و تا انتهای استخوان ها نفوذ می کند. این لامپهای حرارتی IR امواج نوری مادون قرمز منتشر می کنند که به عضلات، استخوان ها ، اعصاب و سایر موارد زیر پوست می رسند. در ادامه مزایا و معایب لامپ مادون قرمز را با هم بررسی میکنیم.

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز برای التهاب

برای بررسی مزایا و معایب لامپ مادون قرمز ابتدا باید مکانیزم این طول موج را بررسی کنیم. طول موج های مادون قرمز گردش خون را بهبود می بخشد. این جریان خون برای بهبود و تسکین درد در ناحیه مورد نظر کار می کند. بدین ترتیب بدن بهبود می یابد. با استفاده از لامپ حرارتی IR، این اثر را به شدت تشدید می کنید. افزایش گردش خون به بهبود آسیب ها و زخم ها کمک می کند، بنابراین با افزایش گردش خون از طریق IR، آن منطقه را هدف قرار می دهد. از مزایای چراغ حرارتی مادون قرمز می توان به درمان مشکلات پوستی ، درد عصب ، درد عضلانی ، التهاب مفصل ، ترمیم زخم و … اشاره کرد. اکثر تولیدکنندگان هر بار چند بار در روز جلسه 10-15 دقیقه ای را توصیه می کنند. انجام این کار طولانی تر از آن هیچ فایده ای ندارد ، بنابراین بیش از 15 دقیقه آن را انجام ندهید. لامپ گرمایی مادون قرمز خود را در فاصله 2 فوت از مفصل یا منطقه ای که هدف قرار داده اید تنظیم کنید. حتماً لباس های خود را از منطقه دور کنید ، بنابراین لامپ گرما می تواند راحت تر به پوست برسد.

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز برای التهاب

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز و نکات ایمنی استفاده از آن

برخی نکات ایمنی وجود دارد که باید اطمینان حاصل کنید هنگام استفاده از لامپ حرارتی مادون قرمز رعایت می شود. وقتی لامپ روشن شد به آن دست نزنید ، خیلی داغ می شود! همیشه بعد از هر بار استفاده لامپ را خاموش کرده و از برق جدا کنید. نگذارید خیلی به پارچه ها یا مبلمان نزدیک شود ، این در مورد هر لامپ صادق است. نگذارید خیلی به پوست شما نزدیک شود ، آن را 18-24 اینچ از سطح پوست دور نگه دارید.برای جزئیات بیشتر حتماً دستورالعمل های سازنده و نکات ایمنی را بخوانید. مزایا و معایب لامپ مادون قرمز ال ای دی و رشته ای را در ادامه بررسی می کنیم.

لامپ های حرارتی مادون قرمز در مقابل دستگاه های نور درمانی LED

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست؟ آیا دستگاه های نور درمانی با لامپ های حرارتی مادون قرمز (IR) متفاوت هستند؟ بله، بسیار متفاوت است ، و یکی از دلایل مهم درست در نام است: گرما. لامپ های حرارتی برای ایجاد فشار گرمایی در کاربر طراحی شده اند. گرما نقطه است. مشکل این است که گرمای بیش از حد می تواند به پوست شما آسیب برساند. در مقابل ، دستگاه های نور درمانی LED با کیفیت بالا – گرمای بسیار کمی را ارائه می دهند ، و در آزمایش های بالینی متعدد ایمن ، موثر و عاری از عوارض جانبی یافت شده است. مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست ؟

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز و نکات ایمنی استفاده از آن

چرا نور مادون قرمز مفید است؟

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست؟ خورشید علاوه بر تأمین نور، گرما و انرژی نیز برای بقا و رشد انسان و سایر موجودات زنده فراهم می کند. انسان اشعه های خورشید را از طریق پوست و چشم جذب می کند و از انرژی برای بسیاری از فرآیندهای متابولیک استفاده می کند. این امر از طیف گسترده ای از شرایط ، مانند افسردگی ، خستگی، عملکرد ایمنی افسرده و اختلالات خواب ، که در هنگام کمبود نور خورشید رخ می دهد ، مشهود است. سالهاست که از مادون قرمز درمانی در طیف وسیعی از برنامه ها استفاده می شود. این یکی از چندین روش درمانی نوآورانه است که برای کمک به بیمارانی که از درد و / یا جراحت رنج می برند استفاده می شود. درمان با مادون قرمز از طول موج های مختلف نور بین 780 نانومتر تا 1000 میکرومتر استفاده می کند که به مکان های آسیب دیده یا ملتهب در بدن هدایت می شوند. مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست؟
مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست؟ نور مادون قرمز می تواند به عمق لایه های پوست نفوذ کرده و به بافت های بدن برسد. تحریک عکس برداری فرایندی است که در آن بافت زنده هنگام قرار گرفتن در معرض انرژی نور از طریق جذب جز زنجیره تنفسی ، پاسخ های بیوشیمیایی را نشان می دهد. خوبی نور مادون قرمز این است که مانند نور ماورا بنفش به پوست آسیب نمی رساند. در حقیقت ، نور مادون قرمز گردش خون را بهبود می بخشد و باعث بازسازی سلول می شود. نور مادون قرمز حرارتی است که مردم هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب احساس می کنند و بدن توانایی طبیعی تابش آن را نیز دارد. سالهاست که از مادون قرمز درمانی برای اثرات تسکین دهنده آن در درمان زخم استفاده می شود. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که این نوع درمان روند بهبود زخم را افزایش می دهد. برخی مطالعات نشان داده اند که مادون قرمز می تواند به بهبود گردش خون در قسمت های مختلف بدن مانند پوست و بافت کمک کند. همچنین ، می تواند به تنظیم خواب ، محافظت در برابر استرس اکسیداتیو ، کاهش التهاب و تسکین درد کمک کند. مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست؟

نور مادون قرمز برای سلامتی

مزایا و معایب لامپ مادون قرمز چیست؟ نور مادون قرمز با مزایای زیادی ارتباط دارد. این شامل: ارتقا و ترمیم زخم و ترمیم بافت، تحریک بهبودی زخم ها و زخم های ترمیم کند، بهبود رشد مو، کنترل پسوریازیس، تسکین درد، بهبود ظاهر پوست، کاهش عوارض جانبی درمان های سرطانی مانند ورم مخاط دهان، جدا از این موارد ، مادون قرمز درمانی به کاهش آسیب خورشید ، بهبود سلامت مفاصل ، کاهش جای زخم ، جلوگیری از ورم مزمن و مکرر و تسکین التهاب کمک می کند.

چه زمانی از مادون قرمز درمانی استفاده می شود ؟

برای تسکین التهاب و درد : بسیاری از شرایط دردناک وجود دارد که می تواند توسط مادون قرمز درمان شود. اینها شامل درد مزمن یا حاد ناشی از آرتروز ، مشکلات کمر ، ضربه ، آسیب به هر قسمت از بدن ، بورسیت ، سندرم تونل کارپ ، فیبرومیالژیا ، نوروپاتی ، سیاتیک ، کشیدگی عضلات و زخم ها است. مادون قرمز درمانی به طور گسترده ای در پزشکی ورزشی برای درمان آسیب های وارده به ورزشکاران ، از جمله طیف وسیعی از آسیب های اسکلتی – عضلانی مزمن و حاد مورد استفاده قرار می گیرد. دندانپزشکان با استفاده از نور مادون قرمز بسیاری از انواع زخم ها و زخم ها را در حفره دهان درمان می کنند. علاوه بر این ، متخصصان روماتولوژی از نور مادون قرمز برای کاهش درد و التهاب ، به ویژه هنگامی که بیماری های خود ایمنی درگیر هستند ، استفاده کرده اند. متخصصان پوست از نور درمانی برای مدیریت بیماران مبتلا به سوختگی ، ضایعات پوستی ، زخم و درماتیت نیز استفاده می کنند.

منبع

chemistrycachet.com