نحوه نصب لامپ هالوژن

نحوه نصب لامپ هالوژن چگونه است ؟ اگر لامپ هالوژن شما کار نکرد ، احتمالاً زمان تعویض آن فرا رسیده است. هنگام تعویض لامپ هالوژن مهم است که لامپ را مستقیماً با انگشتان خود لمس نکنید. قبل از از هر کاری منبع تغذیه را خاموش کنید. در ادامه نحوه نصب لامپ هالوژن را مرحله به مرحله بررسی می کنیم.

نحوه نصب لامپ هالوژن

نحوه نصب لامپ هالوژن چگونه است ؟ منبع برق را خاموش کنید. اگر نور شما از طریق دیوار متصل است ، برق را خاموش کنید یا در صورت امکان منبع نور خود را از برق بکشید. اگر در مورد اینکه چراغ واقعاً خاموش است یا خیر ، تردید دارید ، برای اطمینان جعبه فیوز برق را خاموش کنید. اگر منبع تغذیه را خاموش نکنید ، به دلیل جریان برق در لامپ می توانید دچار برق گرفتگی یا صدمه شدید شوید.

 

نحوه نصب لامپ هالوژن
نحوه نصب لامپ هالوژن چگونه است ؟ دستان خود را با دستکش یا پارچه بپوشانید تا لامپ را لمس نکنید. لمس یک لامپ هالوژن با دستان برهنه می تواند لامپ را خراب کند یا به دلیل روغن های موجود روی انگشتان طول عمر آن را کوتاه تر کند. دستکش های نازک پارچه ای بپوشید یا دست خود را با پارچه بپوشانید تا آماده تغییر لامپ شوید. قبل از لمس لامپ ، دستانتان خشک باشد ، حتی اگر پوشیده باشد.

 

نحوه نصب لامپ هالوژن یک

از آنجا که بسیاری از لامپ های هالوژن در سقف یا وسایل روشنایی زیاد هستند ، ممکن است لازم باشد که چیزی محکم برای ایستادن پیدا کنید تا با سرعت بیشتری به لامپ برسد. برای نحوه نصب لامپ هالوژن باید از چهارپایه یا صندلی پله ای استفاده کنید که به اندازه کافی شما را ارتقا دهد تا بتوانید لامپ را به راحتی ببینید و به آن برسید. از رسیدن به نوک انگشتان خود برای رسیدن به لامپ خودداری کنید – باید ثابت و متعادل باشید تا بتوانید آن را به درستی جایگزین کنید.

 

نحوه نصب لامپ هالوژن دو

برای نحوه نصب لامپ هالوژن بگذارید لامپ حداقل 10 دقیقه بماند تا قبل از لمس شدن ، خنک شود. لامپ های هالوژن وقتی روشن می شوند ممکن است خیلی داغ شوند. قبل از شروع لامپ ، بعد از خاموش کردن چراغ ها ، حدود 10 دقیقه صبر کنید تا لامپ خنک شود. یک تست لمس سریع انجام دهید تا ببینید بعد از گذشت 10 دقیقه لامپ به اندازه کافی سرد است یا خیر. اگر برای تعویض لامپ هالوژن لازم است لامپ را با استفاده از یک شاخه فلزی از حالت لغزش خارج کنید ، بهتر است 20 دقیقه صبر کنید تا فلز خنک شود.

 

نحوه نصب لامپ های هالوژن سه

لامپ هالوژن خود را با یک لامپ از همان نوع جایگزین کنید. انواع مختلفی از لامپ های هالوژن وجود دارد ، مانند G4 ، G9 ، GU10 و غیره. اطمینان حاصل کنید که جایگزین صحیح لامپ خود را خریداری کرده اید ، با توجه به نوع خاص و همچنین وات برق قدیمی خود. اگر مطمئن نیستید که چه نوع لامپ هالوژنی دارید ، آن را از قسمت ثابت آن باز کنید و به دنبال برچسب گذاری باشید که به شما دقیقاً نوع آن را نشان دهد. وسایل اغلب با برچسب یا برچسب های دیگر مشخص می شوند که ولتاژ ، وات و نوع خاصی از لامپ هالوژن مورد نیاز را به شما می گویند. به عنوان مثال ، لامپ های هالوژن G4 و G9 بسیار کوچک هستند ، در حالی که لامپ های GU10 و MR16 بزرگتر هستند و اغلب در سقف های اطراف خانه یافت می شوند. نحوه نصب لامپ هالوژن را در ادامه دنبال میکنیم

 

مراحل نحوه نصب لامپ هالوژن

در صورت لزوم لامپ را با چرخاندن یا کشیدن محفظه شل کنید. برخی از لامپ های هالوژن را می توان مستقیماً بیرون کشید ، در حالی که برخی دیگر با چیزهایی مانند گیره یا حلقه بیرونی در جای خود قرار می گیرند. گیره فلزی را با هم فشار دهید تا فیکسچر برداشته شود ، یا حلقه بیرونی را به سمت چپ بچرخانید تا فیکسچر بیرون بیاید. در صورت تمایل از انبر برای برداشتن گیره فلزی استفاده کنید.

 

نحوه نصب انواع لامپ هالوژن چهار

سیم کشی را پایین بیاورید تا بتوانید اتصال را ببینید. بعد از اینکه پیچ و مهره وسایل را پیچ و تاب دادید، لامپ باید از سقف یا وسایل دیگر شل شود ، و توسط سیم کشی به سقف متصل شود. لامپ را به نزدیک خود بکشید تا سوکت اتصال لامپ را ببینید. همانطور که به سوکت متصل به سیم کشی نگاه می کنید، ببینید که آیا لامپ برای شل شدن نیاز به پیچ خوردن دارد یا فقط می توانید آن را مستقیم بیرون بکشید.

نحوه نصب و بررسی لامپ هالوژن پنج
در صورت عدم نیاز به چرخاندن ، لامپ هالوژن را مستقیم بیرون بکشید. انواع کوچکتر لامپ های هالوژن ، مانند G9 یا G4 ، برای از بین بردن آنها نیازی به چرخاندن ندارند. به سادگی با استفاده از انگشتان پوشانده شده یا وسیله ای لامپ را بگیرید و مستقیماً به بیرون بکشید. شاخک ها آزاد می شوند شکافها و لامپ کاملاً برداشته می شود.
در صورت نیاز به چرخاندن ، لامپ را به سمت چپ بپیچانید و بیرون بکشید. اگر برای شل شدن لامپ نیاز به چرخاندن دارید ، خواهید دید که لامپ توسط یک دیسک گرد وصل شده است. لامپ را بگیرید و آن را با یک حرکت به سمت چپ بپیچانید. این باید لامپ را آزاد کند. لامپ را مستقیماً به سمت بیرون بکشید ، کاملاً شل می شود. اغلب لازم است لامپ را برای لامپهای هالوژن بزرگتر مانند GU10 یا MR16 بچرخانید. بعد از چرخاندن و کشیدن به سمت بیرون ، دو شاخه از دیسک گرد شل می شوند.

 

 لامپ هالوژن

در حالی که انگشتانتان هنوز پوشانده شده است، لامپ جدید را از بسته بندی خارج کنید. از آنجا که اکنون با لامپ کاملاً جدید کار می کنید ، به ویژه مهم است که به یاد داشته باشید که لامپ را با انگشتان لمس نکنید. لامپ هالوژن جدید را از بسته بندی آن خارج کرده و دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید از نوع مناسبی است که متناسب با وسیله خاص باشد.
شاخه ها را به صورت صحیح در شیارها قرار دهید و آنها را به داخل فشار دهید. لامپ هالوژن جدید شما مانند شاخه قدیمی دو شاخه دارد. شاخه ها را به سمت بالا بچرخانید تا در شیارهای فیکسچر قرار بگیرند. به داخل فشار دهید تا شیارها کاملاً به هم متصل شوند. شاخه ها فقط باید به یک فشار سبک برای حرکت به داخل شیارها نیاز داشته باشند. اگر مجبور شدید فشار بیاورید و آنها هنوز وارد کار نمی شوند ، بررسی کنید که آیا چیزی مانند یک تکه فلز کوچک وجود دارد که راه آنها را مسدود کرده است.

لامپ های هالوژن

هالوژن را به سمت راست بپیچانید تا در صورت لزوم در جای خود قفل شود. اگر مجبورید لامپ خود را به سمت چپ بچرخانید تا از سیم و اتصالات خارج شود ، باید پس از اتصال شاخه ها آن را به سمت راست بپیچانید تا دوباره در جای خود قفل شود. آن را به سمت راست بپیچانید تا جایی که دیگر حرکت نکند و دوباره به سیم متصل شود.
هرگونه پوشش محافظتی را که قبلاً برداشته اید دوباره وصل کنید. با یک دست چراغ را در قسمت ثابت نگه دارید و از دست دیگر برای اتصال مجدد هرگونه پوشش یا حلقه فلزی استفاده کنید. اگر دارای یک حلقه فلزی بود ، حلقه را دوباره به اطراف لامپ فشار دهید تا جایی که کلیک کند. اگر تر و تمیز را دور چراغ باز کردید تا آن را جدا کنید ، تر و تمیز را فشار دهید تا بر روی دستگاه قرار گیرد و به سمت راست بپیچید تا دوباره متصل شود. در صورت تمایل با استفاده از انبردست سیم فلزی را دوباره متصل کنید ، و باعث می شود حلقه فلزی گرد به جای خود فشار داده شود.

نحوه نصب هالوژن

برق را روشن کنید تا ببینید آیا لامپ جدید شما کار می کند یا خیر. پس از نصب کامل لامپ هالوژن ، می توانید سیم هایی را که قبلاً از برق وصل کرده اید دوباره وصل کنید. منبع تغذیه را دوباره روشن کرده و از نور هالوژن تازه نصب شده خود لذت ببرید.

منبع

www.wikihow.com