نورپردازی نمای ساختمان

هر ساختمان تجاری نیاز به جذابیت و زیبایی دارد. لامپ های مختلف نظیر لامپ ال ای دی و … پیشرفت های چشمگیری داشته اند. از بین بسیاری از گزینه های یک ساختمان نورپردازی نمای ساختمان ، روشنایی مهمترین قسمت در هر موسسه تجاری است.صاحبان ساختمان باید اطمینان حاصل کنند که روشنایی داخل ساختمان آنها کافی است. ساختمان ها می توانند با رعایت چند نکته در مورد نورپردازی نمای ساختمان از روشنایی ناکارآمد جلوگیری کنند. نورپردازی نمای ساختمان می تواند تأثیر عمیقی در نحوه مشاهده یک فضای توسط اعضای جامعه داشته باشد. این می تواند به افراد کمک کند تا آن نما را به خاطر بسپارند . در اینجا نکتاتی برای نحوه نورپردازی نمای ساختمان آورده شده است.

نورپردازی نمای ساختمان

 

اهداف نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان می تواند اهداف مختلفی را دنبال کند. به آنچه در تلاش برای دستیابی به آن هستید فکر کنید. آیا اهداف شما کاملاً زیباشناختی است؟ یا سعی دارید آگاهی را افزایش داده و از مکانی پشتیبانی کنید که واقعاً به نورپردازی احتیاج دارد؟ نحوه پاسخ دادن به این سوال ها در ادامه انتخاب شما تأثیر می گذارد.

مدت زمان نورپردازی نمای ساختمان مشخص کنید.

آیا در نورپردازی نمای ساختمان به دنبال روشنایی طولانی مدت هستید، یا این یک نصب یکبار مصرف به منظور افزایش آگاهی و دید است؟ این جزئیات حیاتی هستند زیرا مستقیماً روی خط اصلی شما تأثیر می گذارند. هرچه پروژه روشنایی شما طولانی تر باشد ، دوام تجهیزات شما نیز بیشتر است. بودجه را هم بررسی کنید. برای نورپردازی نمای ساختمان بودجه را بررسی کنید. به خصوص با افزایش اندازه ساختمان ها ، نورپردازی نمای ساختمان می تواند گران باشد. نورپردازی یک روش عالی برای جلب توجه به آن است.

مدت زمان نورپردازی نمای ساختمان مشخص کنید.

طرح خود را مشخص کنید.

می خواهید نورپردازی نمای ساختمان چگونه باشد؟ آیا شما به دنبال یک نگاه خیره کننده یا چیز کم اهمیت تر هستید؟ آیا عناصر بصری دیگری وجود دارد که به انتقال پیام شما ، جلب توجه یا ارتباط مستقیم تری با جامعه کمک کند؟ با استفاده از نورپردازی نمای ساختمان به عنوان یک صفحه نمایش برای نمایش عکس ها یا فیلم های ساختمان در دوران اوج خود در نظر بگیرید تا ارزش و تاریخچه آن را به مردم یادآوری کنید. اگر نورپردازی نمای ساختمان واقعاً مورد علاقه شما نیست، شرکت هایی هستند که در همه جا در زمینه نورپردازی معماری تخصص دارند. اطمینان حاصل کنید که همه مجوزهای خود را در محل خود داشته باشید. هرگز بدون رضایت

نورپردازی های چندگانه

ساختمانهای تجاری ممکن است در داخل مناطق کوچکی داشته باشند و پیمانکاران فکر کنند که فقط به یک منبع نور واحد نیاز دارد. اگرچه این امر می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند ، اما ممکن است نور کافی نباشد و نقاط کوچکی را ایجاد کند که نور ندارند. افراد می توانند وقتی اتاق کاملاً روشن نیست، اذیت شوند ، بنابراین نصب چندین چراغ روشنایی بهترین گزینه است. گذشته از نورپردازی بهتر منطقه در نورپردازی نمای ساختمان چراغ ها  می توانند فضا را بزرگتر کنند.

جایگذاری چراغ های کوچک در نورپردازی ساختمان

وسایل روشنایی بزرگ ممکن است خوب به نظر برسند ، اما باعث صرفه جویی در فضا نمی شوند و باعث پخش ناهموار نور می شوند. به جای وسایل روشنایی بزرگ، پیمانکاران باید وسایل نوری جمع و جور را نصب کنند تا نور را بهتر در نورپردازی نمای ساختمان پخش کنند. اگر صاحبان ساختمان های تجاری از یک چراغ آویز و جمع و جور استفاده کنند، پیمانکاران می توانند از آویزهای باریک استفاده کنند.

استفاده از چراغ های مدرن

اگر پیمانکاران از قبل چراغ های کوچک نصب کرده باشند ، ممکن است نور کافی نباشد. حتی اگر پرسنل تعمیر و نگهداری لامپ ها را جایگزین کنند ، ممکن است روشنایی برای رسیدن به یک نورپردازی نمای ساختمان  مطلوب کافی نباشد. بهترین روش برای افزایش نور در نورپردازی نمای ساختمان استفاده از نورها در فرو رفتگی است. پیمانکاران می توانند آنها را بر روی دیوارها نصب کنند تا از نور اصلی سقف ها پشتیبانی کنند. نصب آنها همچنین می تواند گوشه های تاریک را از بین ببرد بهترین راهی که نورپردازی نمای ساختمان تجاری می تواند روشنایی کارآمد را فراهم کند استفاده از نور طبیعی است. ساختمانها برای افزودن نور به اتاق نیازی به استفاده از هیچ وسیله الکتریکی ندارند زیرا پنجره ها می توانند این کار را انجام دهند. پنجره های بزرگ می توانند نور طبیعی تری به وجود آورند و پرده ها نیز باید از بین بروند تا جلوی نور خورشید را بگیرند. .

منبع

savingplaces.org